Samozřejmě nejsme jediní, kdo se Tureckem na českém Internetu zabývá. Jsou ale stránky a stránky. Zkusme tedy ty nejszajímavější – z našeho subjektivního pohledu – tady zhodnotit. Samozřejmě s naším hodnocením nemusíte souhlasit, klidně se ozvěte s dalšími tipy nebo připomínkami.
Na prvním místě určitě musím uvést https://www.turecko.org/. Na první pohled to není sice elegantní stránka, ale je vidět, že autor Turecko procestoval a píše z vlastní zkušenosti. Pro vysokou kvalitu informací rádi přehlédneme, že po grafické stránce to není web roku 🙂
Nemohu zde neupozornit na cestopis, který uveřejnil kamarád. Trochu se chlubím cizím peřím, ale cestopis je to opravdu zajímavý a po místech, která dnes už turisté tak snadno nenavštíví. Podíváte-li se tedy na http://zzz.cz/cesty/index.php/2801, tak ten kamarád z úvodní stránky jsem já 🙂
O Turecku píší i cestovky, které tam pořádají zájezdy. Drtivá většina z nich ale píše jen o oblastech, kam jezdí, případně informace jako ze zeměpisu. Rozlohu a hlavní město ale nepotřebujete znát pro to, abyste poznali zemi jako takovou. Proto mne těší, že mohu vyzdvihnout dvě, které o Turecku píší více. První z nich je CK Mundo, jejíž informace jsou dost komplexní. I tam se občas najde chybička, ale obávám se, že jsme se některým neubránili ani my. Druhá je CK Rady na cestu, přesněji jejich magazín. Tady jsou to spíše zajímavé články o tureckých zajímavostech, něco jako Lidé a země.
Díky online překladům (turečtinu bohužel neumíme tak dobře, abychom se bez nich obešli) velice rádi využíváme turecký kulturní portál TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI (kulturportali.gov.tr). Informace jsou tam oficiální, takže je třeba občas zkontrolovat jejich objektivitu, ale v zásadě je to velice dobrý zdroj informací.
Poslední odkaz je také turecky. Ten je určen pro labužníky, z něj totiž čerpáme nemalé množství našich receptů. Yemek znamená jídlo, takže na Yemek.com najdeme bohaté zásoby toho nejlepšího, co si můžeme doma sami připravit.